Válku na vás!

Říkávala moje matka, když jsme nad něčím ohrnovali nos. Mám plat 125 tis. čistého! Tak jakápak válka!

Vletěl na mě můj šéf. Starší pán, co postavil firmu na nohy, má ji funkční i přes hromady neplatičů, rozkrádačů a ještě je ziskový. Situace je prý zlá, jde na nás krize a kdesi cosi. A, že prý mi musí sundat 1200,-Kč měsíčně.

No, řeknu vám, to mě rozčílilo. Já, který mu tu dělá 12hod. denně, já, který tu dřu jako býk, já, co mám hypotéku na dům, já, který platí všem třem dětem a ženě leasing na auta, já, který prostě peníze potřebuje a všechny, prostě já, který to celé musí táhnout a který už nemá ani korunu nezmar!

Já, který se denně kouká nejen na ty americký chlapce z AIG, jak si představují kapitální demokracii, já, který i tady musí přispívat na ty naše vysoké státní nenažery, a na ty jejich zlaté padáky, co se na ně všichni skládáme, já, který i ty prachy skutečně vydře, tak, já mám přijít o 1200,- Kč?

Já, který tu musí ještě navíc platit 2x doktora, já, co tu živí celou armádu všeho co tu nedělá, co nic neplatí, a jen se flákájí. Já, který živí 450tis. úředníků, 2mil. dětí a důchodců?  Já, který přispívá na veškeré dotace, které nakonec rozdá stát jen několika vyvoleným? Každý rok přidávají, a to kde komu, bez ohledu na stav hospodářství, které je už teď v háji.

Proč si o ně prostě neřekne státní kase. Proč je musí páni politici dávat jen nenažerům? Ať raději ty peníze dají nám všem.

Beru kalkulačku a počítám, 30miliard tj. 3000tis. pro každého z nás./pozn. bohužel i pro nenažery, nemakačenky apod., ale prosím, když rovnostářsky tak i jim.  A to mluvím v českých, což teprve v dolarech, to bychom se všichni měli. Tak ať ty prachy dají raději celému národu, každému zvlášť. Každému pěkně do ruky a všichni budou mít stejnou pozici. Každý je utratí dle libosti. Někdo zaplatí dluhy, někdo si nakoupí spotřební zboží, někdo jídlo a je po krizi!

A ne, že to dostane parta nenažerů, kteří si to ponechají pro svoji potřebu. Ať mi naříkají, že utratí 10mil. ročně! Musí jim, jako mně, stačit, ať nežeru 1,5milionu! A mám to jen taktak.

Má odpověď je : „Ne, nechci snížit už tak můj nedostatečný příjem, já ho potřebuji celý!“

Vidím, jak na mne šéf nechápavě kouká, a poznamenává: “Válku na vás, abyste věděli, co je to bída!“

Koukám na něj, jak odchází, a vzpomínám, jak mi tuto větu říkávala i má matka, ale snad je jiná doba, ne?  Každý přece žijeme na své poměry, tak co!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *