Jak jsem ČR vzal 160miliard Kč.

Vážení a milí Čechové, tak jako mnozí z vás jsem býval chudý a neměl jsem nic a jako vy jsem přemýšlel jak přijít k penězům.

No, a pak přišla revoluce, díky bože za to, že byla sametová, jinak bych, při mé smolné životní cestě a povaze, v ní určitě byl zabit, ale nestalo se tak. Bohužel pro mne se situace v příjmech opět nezlepšila, pořád z práce do práce pro těch pár šlupek a žádná vidina lepších zítřků, a tak to šlo pár let! Událo se toho spousta a zdánlivě se nic nedělo až jednou najednou …..

Potkám známého, zčista jasna, na ulici, normální člověk, jako vždy, když jsme byli malí. 

„Copak děláš!?“, ptám se. „Já jsem poslanec“, odpovídá a já kulím oči. „Jardo, ty a poslanec?“.

„Jojo, už je to tak!“  

No prostě jsem dali chvíli slovo, on jak se  tomu dostal, co v tom parlamentu dělá, a jak se má. Kulím oči a nevěřím vlastním uším. Tak to je pecka, kdo by to byl do Jardy řekl, skoro největší ťululum z naší třídy, sotva uměl napsat česky babička, a teď tohle …. Jarda, a POSLANEC!? 

Od té doby nejím, nespím a jen přemýšlím. Zakupuji si jen tak, jeden nový zákon, který páni poslanci schválili a že se na tu Jardovu práci, podívám. Jak tak čtu zk. O ochraně Investic, tak vůbec se v tom nevyznám. Myslím si: „tak za tohle je Jarda tak mizerně placený?“ Odhazuji zákon s pocitem, že jsem jako vždy vyhodil zbytečně pár korun. Stačí, že od té doby sleduji každou neděli televizi, tzv. polední párty s pány politiky. A pak to přišlo! Koukám na debatu, vidím jak by to ta druhá strana, jako vždy, dělala lépe. Znova beru zk. O ochraně investic do ruky. Zdá se mi to nebo bdím, myslím si, vypadá to šíleně, ale ……

Po docela krkolomných dnech jsem se dostal až k řediteli nové televize. Udělal jsem mu nabídku!

Koukal na mne a padla mu čelist. Fakt! Nelžu!  No a pak se to spustilo. Přiznám se byl to běh na dlouhou trať , ale dnes po těch letech, no uteklo to! Prostě můj člověk to vzal a šlápl do toho!

Přestal platit majiteli faktury, vytvořil druhou firmu, přes kterou začal točit peníze, které neuhradil a nápad se rozběhl jak vyšitý! Pochopitelně, že majitel „vyskočil“ jako, když ho na nože berou! A hned jednání za jednáním, dopis za dopisem až nakonec, kýžená žaloba na ČR. Nikdo si přece nenechá ukrást své peníze, že !? On chudák si sem dá peníze a někdo mu je, no představte si to, chce ukrást!

A tak milá ČR obrala chudého multimilionáře, než se nadál, o 100miliard! Neumíte si představit jak jsem nespal, jak jsem se modlil, aby to vyšlo! Ano, trochu se to i zamotalo, ale ten český multimilionář nám v tom nakonec také píchnul, ten překup, aby se to zamotalo, zařídil skvěle.  A tak jsem dospěli k závěru, ta arbitráž, už byla jen bonbónek na dortu. Pochopitelně vítězná, jak jinak, když trochu myslíte a když znáte české zákony…….

Prostě to vyšlo, všechny čtyři strany dostaly svůj podíl, a i dostal jsem ze 160miliard svůj díl a měl jsem pocit, že je mi Česko najednou malé.

Musel jsem pryč, co když …. Jeden nikdy neví, prachy, to je mocná čarodějka, za ty vám lidí udělají cokoli, pochopitelně nesmíte si brát dvacetikorunu na ulici a ještě k tomu od slepce…..

Tak vám milí Čechové děkuji, že tvoříte takové zákony! Hlavně, když si je vyložíte po svém a nejsou v nich zpětné klapky! To je v životě to nejdůležitější. Když vletíš do slepé uličky, musíš umět se vrátit! A to tady ještě dlouho nepůjde. Tak jen tak na okraj, ještě jsem rozehrál ten převoz s tou krví, to vypadá, že už to také dobře dopadne. Tedy ne pro vás! Pochopitelně pro nás. Nemáte šanci, ten zákon je schválený a je to neprůstřelný. A až to zaplatíte, z vaší prázdné kasičky, tak už budu muset opravdu zmizet …

No nejlepší, co se nám, vlastně Vám, povedlo je teď ta sluneční energie! Fotovoltaiku, jako slovo, zbožňuji! To Vám je zákon! Hotová mňamka! Tady už nejde o 160miliard, každý chce přece víc, víc a víc …  A já chci svůj bilión stůj co stůj, zaplatíte mi, to mi věřte, každý z vás! Když už jednou ta šance tady je, tak proč toho nevyužít, že?

No a až mi to zaplatíte, tak si vás, milí Čechové, koupím, já vám ukážu, kdo je hloupej a blbej Karel….  Já mám už čas číst ty Vaše blbý zákony, a hlavně, když je sami nedodržujete….. Karel

P.S. Vždyť vy tu zemi stejně nemilujete, Vy ji rozkrádáte dál sami, každý po svém…. Tak se mi nedivte, každý ať si najde tu svoji skulinku v zákoně…. Proti těm totiž, páni poslanci nikdy nedělají zpětné klapky a věřte mi, je to schválně. A proč Vám to píšu, možná proto, že už jsem za vodou a jsem nakonec asi větší vlastenec, já vám ty prachy vracím, ani o tom nevíte ….. jenže po svém! Kája

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *